Dámy, Vaša spokojnosť je našim predsavzatím …

ZELENÉ POTRAVINY

ZELENÝ JAČMEŇ  48€/3 mesačné balenie

Zelený nápoj obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. Je 2-krát účinnejší než špenát, najucelenejšia zásadotvorná strava. Mladý jačmeň obsahuje vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúci pri prevencii chorôb a patologických stavov. Mladý jačmeň má vysoký obsah betakaroténu, vitamínu C,E, B: B1, B2,B3,B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantoténovej, cholín, vyše 20 enzýmov….

zeleny_jacmen

Zelené nápoje hoja vredy a chránia povrchové tkanivá a sliznice. Rastlinná miazga je bohatá na prírodný zázrak – chlorofyl. Ten sa v liečiteľstve používa na “osvieženie krvy” a v lekárstve sa okrem protizápalových a dezinfekčných účinkov cení pre dezodoračné vlastnosti. Zelený jačmeň sa vyznačuje silnou antioxidačnou aktivitou.

Prax ukazuje, že výťažok podporuje prirodzené liečebné procesy pri najrôznejších chorobách vrátane artritýdy, astmy, kožných problémov, obezity, málokrvnosti, zápchy, impotencie, obehových ťažkostí, cukrovky, srdcových chorôb, rakoviny, vysokej hladiny cholesterolu a obličkových problémov. Prospieva tiež diabetikom. Reguláciou zásaditosti upravuje priechod cukrov cez črevné steny. Tým sa hladina cukrov v krvi postupne normalizuje. Prekyslené telá potrebujú “prepláchnutie” zásaditou stravou , inak živý choroby.

Dávkovanie závisí od životného štýlu užívateľa. Ak máte pocit, že jete dostatočné množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, stačí jedna lyžička prášku denne. V opačnom prípade užívajte 2-3 lyžičky denne. Vďaka forme spracovania,na rozdiel od nápojov s trávnou vlákninou je taký jemný, že prospieva i precitliveným ľuďom s Crohnovou chorobou. Jedna lyžička koncentrátu z organicky pestovaných travín nutrične zodpovedná niekoľkým kusom surovej zeleniny.

CHLORELLA  48€/ 3 mesačné balenie

Chlorella je jednobunková, smaragdovozelená, mikroskopcká riasa. Je široko záberový očistný prostriedok. Antioxidanty v nej obsiahnuté bránia voľným radikálom. Tým znižujú riziko poškodenia buniek. Minerálne látky a stopové prvky zvyšujú schopnosť buniek viazať vodu a vyplavovať odpadové látky. Omladzuje organizmus očistou. Pevná vláknina chlorelly odstraňuje nánosy odpadu prichyteného v tráviacom trakte.

4

Svojím zásaditým pôsobením v organizme reguluje PH a vytvára podmienky na správne fungovanie imunitného systému. Je dobrým probiotikom, čím v tráviacom trakte vytvára peklo pre plesne a raj pre prirodzenú mikroflóru. Zvyšuje imunitnú odpoveď organizmu, ktorý sa stáva odolnejší v boji s vírusmi, baktériami, plesňami i s rakovinou. Chlorella pôsobí i antibakteriálne. Obsahuje látku chlorellín, ktorá je prírodným antibiotikom.

Chlorella obsahuje 20-krát viac železa než špenát. Vďaka nemu, vitamínom B,C a chlorofylu bojuje s málokrvnosťou. Vápnika má 11-krát viac než kravské mlieko. Horčík podporuje nervovú a svalovú činnosť.

Odporúčané dávkovanie pre muža je okolo 5 gramov, pre ženu 4 gramy denne. Pokiaľ všek viete, že vaše stravovanie nie je v poriadku, dávkovanie zvýšte až na 20 gramov. Dieťa 1 až 3 gramy. Chlorellu je vhodné užívať po jedle, ale i medzi jedlami. Diabetikom sa odporúča hlorella užívať vo viacerých rozložených dávkach a v celkovo vyšších množstvách, pretože pomáha stabilizovať krvný cukor. Ľudia s krvácajúcimi ďasnami chlorellu pre hojivý vplyv cucajú i 10x denne. Vytvára zásadité PH a bráni tvorbe kazov. Predávkovanie nehrozí.

Produkty Jačmeň a Chlorella je ideálne spojenie energií jin a jang.  Mladý jačmeň je energia jangová, t.j. energia svetla, tepla, dynamiky. Chlorella je energia jinová, t.j. energia tmy, chladu, pokoja, noci. Život vzniká len spojením týchto dvoch energií a preto tieto dva produkty nejlepšie fungujú spoločne. Viac informácií o zelených potravinách a ich dostupnosti v salóne CHRISTINA.